Okul Öncesi

Home / Hakkımızda / Okul Öncesi

Okulumuzda yabancı dil eğitimi “smart cookies” edinim sistemiyle sağlanmaktadır.
Meb müfredatı temel alınarak hazırlanan programların yanı sıra “ Yaşayarak öğrenme metodu, Waldorf eğitimi, araştıran, sorgulayan ve uygulayan Reggio Emillia ve Gems, planlamada etkin High Scope yöntemleri ve eklektik bir eğitim anlayışıyla farklı, eğlenceli eğitim programları imkanlar ölçüsünde uygulanır. Sınıflarımızda yarı zamanlı ingilizce eğitimi verilmektedir,öğrencilerimiz okul zamanlarının yarısını ingilizce öğretmenleri ile geçirmektedirler bu sebeptendir ki doğal yollarla gramer eğitimi verilmeden öğrencilerimize ingilizce eğitimi vermeyi hedefleriz.
* Her çocuğun bireysel farklılıkları göz önünde bulundurularak gelişimleri desteklenir.
* Öğrencilerin gelişimlerinde çeşitlilik esas alınarak alanında uzmanlaşmış öğretmenlerle branş dersleri verilir.
* Bedensel koordinasyon, Bale-dans, müzik(orf),görsel sanatlar, satranç gibi çalışmalar, çocukların yeteneklerinin keşfedilmesi ve geliştirilmesinde rol oynar.
* Okulumuzda kahvaltı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı menüleri özel diyetisyenler eşliğinde hazırlanarak öğrencilerimize sunulmaktadır.
* Akşam 17:30’e kadar nöbetçi öğretmenlerle etkinlik yapma imkanı vardır.
* Okul aile iş birliğine çok önem veren okulumuzda öğrenciler rehber öğretmenleriyle de bireysel takip edilir; karşılaşılan sorunlar çözüm odaklı okul aile- iş birliği sayesinde giderilir.
* Öğrencilerin sosyal, kültürel ve eğitsel gelişimlerini sağlamak üzere müze, tiyatro ve doğa gezileri düzenlenmektedir.Öğrencilerimiz uygun hava şartlarında bölgemizde bulunan binicilik tesislerini 2’şer haftalık periyotlarda ziyaret ederek binicilik eğitiminde alabileceklerdir.
Sosyal Medya’da Paylaş